Sunday, 6 January 2019

Rancangan Pengajaran Harian 10


RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN


NAMA GURU : Nur Aisyah binti Sobirin

MATA PELAJARAN : Ibadat

KELAS : 3 Ibnu Sina

TARIKH :  11 Mac 2019

MASA : 2.30-3.30 petang

BILANGAN MURID : 20/20 orang

TAJUK : Ujian

KEMAHIRAN : Membaca, Mana’kul dan Menulis

KAEDAH : Syarahan

PENGETAHUAN SEDIA ADA : Murid sudah mengetahui keseluruhan isi pelajaran 
                                                       yang telah dipelajari minggu-minggu sebelumnya.

HASIL PEMBELAJARAN : -Murid dapat menyatakan setiap soalan yang ditanya
                                               -Murid dapat menulis jawapan dengan tepat
                                               -Murid dapat menceritakan keseluruhan isi pembelajaran                                                  dengan lancar

KEMAHIRAN BERFIKIR :  Soal jawab

PENERAPAN NILAI : Jujur, Patuh dan Berdisiplin

BAHAN BANTU MENGAJAR : Kertas soalan ujian



MASA/ LANGKAH
ISI PELAJARAN
AKTIVITI PENGAJARAN DAN PEMBELAJARAN
CATATAN
PENDAHULUAN

( 2 MINIT )
-Guru memberi salam dan bacaan doa


بسم الله الرحمن الرحيم اللهم افتح علينا حكمتك وانش   علينا من خزائن رحمتك يا ارحم الراحمين"

-Guru memberi salam kepada murid
-Guru membaca doa bersama-sama murid
Nilai :
-Khusyuk
-Mengamalkan adab belajar
SET INDUKSI
( 5 MINIT )
Ujian
-Guru memberitahu murid sesi ujian akan diadakan pada hari ini
-Murid duduk secara individu
-Murid melakukan aktiviti ujian secara individu
Nilai :
-Jujur
-Berdisiplin

Strategi :
-Berpusatkan guru
LANGKAH 1
( 6 MINIT )
Ujian
-Guru membuat aktiviti ujian untuk menguji tahap kefahaman murid
-Guru memantu murid sewaktu sesi ujian dilakukan
Nilai :
-Patuh
-Jujur

Bahan bantu mengajar :
-Kertas ujian

Strategi :
-Berpusatkan bahan

Kemahiran berfikir :
-Soal jawab

LANGKAH 2
( 8 MINIT )
Ujian
-Guru melakukan aktiviti ujian secara menyemak bacaan
Nilai :
-Berani
-Patuh

Bahan bantu mengajar :
-kad imbasan

Strategi :
-Berpusatkan bahan

Kemahiran berfikir :
-soal jawab

LANGKAH 3
( 6 MINIT )
Aktiviti penilai berdasrkan isi pelajaran
-Guru membuat aktiviti soal jawab di hadapan kelas
-Murid menjawab aktiviti secara kumpulan
Nilai :
-Bersungguh-sungguh
-Patuh

Strategi :
-Berpusatkan kumpulan

Bahan bantu mengajar :
-Komputer riba
-Projektor


PENUTUP

( 2MINIT )
Rumusan isi pelajaran yang dipelajari
-Guru merumuskan keseluruhan isi pelajaran melalui ujian

Nilai :
-Kusyuk
-Patuh

Refleksi :
Saya bersyukur dapat melaksanakan ujian sumatif dalam keadaan lancar. Murid dapat menjawab soalan yang diberi dengan baik. Oleh itu, saya telah mengetahui bahawa murid dapat semua isi pelajaran yang di ajar sewaktu pengajaran dan pembelajaran berlangsung minggu-minggu yang lepas.








Disedikan oleh :                                                                   Disahkan oleh :

………………….                                                                   .…………………..


(                                               ) (                                             )


No comments:

Post a Comment

MAKSUD RANCANGAN MINGGUAN Rancangan yang dibentuk daripada rancangan semester setiap minggu. Ianya mengikut minggu yang telah disediakan ol...